default-cover-photo

CrossFit Mielec

Profil zweryfikowany

CrossFit Mielec

pokaż na mapie › ul. Zygmuntowska 3
39-300 Mielec

pokaż dane kontaktowe

O nas:

JEDYNY AFILIOWANY, ORYGINALNY CROSSFIT W MIELCU!!!
CrossFit to wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych dyscyplina sportu przeżywająca aktualnie intensywny rozkwit na całym świecie. Idea CrossFitu narodziła się w późnych latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia w głowie poszukującego sposobu na optymalizację metod treningowych gimnastyka Grega Glassmana. Idea stopniowo przekuwała się na konkretną koncepcję i definicję systemu treningowego i z czasem zaczęła funkcjonować w rozbudowanej strukturze formalnej i organizacyjnej, czuwającej nad właściwym jej rozumieniem i eksploatacją. Dziś CrossFit uprawiany jest przez setki tysięcy ludzi w ok. 10,5 tysiącach licencjonowanych filii, jedną z których ma zaszczyt być CROSSFIT MIELEC!

CrossFit stawia sobie za cel kształtowanie, rozwijanie i gruntowanie szeroko pojętej sprawności fizycznej odnoszącej się do kompetencji w zdefiniowanych przez jego twórcę dziesięciu dziedzinach fitnessu, którymi są: WYDOLNOŚĆ KRĄŻENIOWO-ODDECHOWA, WYTRZYMAŁOŚĆ , SIŁA, ELASTYCZNOŚĆ, MOC, SZYBKOŚĆ, KOORDYNACJA, ZRĘCZNOŚĆ, RÓWNOWAGA I DOKŁADNOŚĆ.

CrossFit to sport, co oznacza, że sprawność fizyczną da się zmierzyć a osiągane wyniki można porównywać. Ważne, o ile nie najważniejsze, jest jednak to, że najistotniejszym punktem odniesienia dla postępów atlety są jego własne rezultaty. Ich obserwacja daje możliwość mierzenia postępów i rozwoju.

CrossFit jest to sport ukierunkowany na budowanie i rozwijanie szerokiego wachlarza umiejętności, co wynika bezpośrednio z mikstury dyscyplin stanowiących jego kwintesencję – sportów siłowych (podnoszenie ciężarów i trójbój siłowy), gimnastyki oraz sportów wytrzymałościowych. Wykorzystanie zaawansowanych technicznie dyscyplin nie oznacza jednak, że jest to sport dedykowany ludziom o nadzwyczajnych umiejętnościach i możliwościach. Dzięki olbrzymiemu zróżnicowaniu technik oraz poprzez stosowanie odpowiedniego systemu skalowania zadań treningowych, z powodzeniem może go uprawiać każdy – od dziecka do osoby starszej. CrossFit to ciągła praca nad rozwojem, dochodzeniem do stanu wykorzystania 100% drzemiącego w ludziach potencjału wymagającego jedynie uwolnienia.

Programowanie treningu oparte jest o zasadę polegającą na poddawaniu organizmu nieustannie zmieniającym się bodźcom opartym na założeniach ruchu funkcjonalnego, wykonywanego z relatywnie wysoką intensywnością. Realizacja tej zasady, poza budowaniem zróżnicowanych umiejętności ruchowych, ma prowadzić do wzrostu wydolności fizycznej – potencjału organizmu do wykonywania wysiłku fizycznego z udziałem dużych grup mięśniowych i kontynuowania go w czasie.

Crossfit to sport budzący gorące emocje wynikające z uczestnictwa w rywalizacji oraz kibicowania i wzajemnego wspierania się trenujących w dążeniu do celów. Naturalne więzi łączące ludzi ogarniętych tą samą pasją to wartość dodana Crossfitu, której nie można przecenić.

2 powody, żeby wybrać CrossFit Mielec:

1 Wyśmienita lokalizacja!

Klub znajduje się w odległości spaceru od centrum dzielnicy Smoczka I.

2 4 dyscypliny sportowe!

Zajęcia z 4 dyscyplin sportowych, np. crossfitu, fitnessu, siłowni.

Dyscypliny zajęć prowadzonych w klubie: crossfit, fitness, siłownia, mobility

Dodaj opinię

Klub CrossFit Mielec czeka na Twoją opinię! Wybierz ilość gwiazdek i opisz swoje doświadczenia dotyczące zajęć i ogólnej atmosfery klubu.

Wybierz ilośc gwiazdek:

Opisz swoje doświadczenia (co najmniej 150 znaków):