zumba

ZUMBA

Wśród rodzajów aktywności fizycznej związanych z ćwiczeniami fitness istną furorę od kilku lat nieprzerwanie robi zumba, a to za sprawą swojego żywiołowego charakteru, w którym każdy, kto miał z nią styczność, odnajdzie „to coś”, co sprawia, że ciało samo zaczyna się ruszać. W każdym niemal centrum fitness jest to obecnie jeden z najbardziej obleganych typów zajęć. Warto samemu sprawdzić, na czym dokładnie polega jej fenomen, ale wcześniej kilka ciekawostek o samej technice.

To połączenie tańca o latynoamerykańskich korzeniach z elementami aerobiku oraz ćwiczeń siłowych, które tworzy mieszankę mająca na celu efektywne rzeźbienie sylwetki poprzez dobrą zabawę, jest dziełem Kolumbijczyka Alberto Pereza – choreografa, który stworzył ten system fitness właściwie przez przypadek, tak jak to zwykle bywa ze wszystkimi genialnymi pomysłami czy przepisami.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii zumba

Zumba w swoim zasadniczym kształcie powstała w latach dziewięćdziesiątych XX wieku i od tego czasu doczekała się kilkunastu różnych odmian. Z racji swej ogromnej popularności na całym świecie, którą zawdzięcza prostocie ruchów oraz intuicyjnemu układowi, właściwie każdy może wprowadzić do niej własne modyfikacje, czerpiąc z treningu jednakowe korzyści.

Zumba to zdecydowanie więcej niż typowy trening nakierowany na spalanie tłuszczu i osiągnięcie wyższej wydolności organizmu. Te zalety z pewnością również zobaczymy, gdy zaczniemy regularnie brać udział w zajęciach, i to już po niedługim czasie. Jednak tym, co najbardziej cenią sobie w zumbie ci, którzy choć raz jej spróbują, jest jej niesamowita zdolność poprawy nastroju, która zaczyna działać wraz z pierwszymi taktami muzyki i pozostaje równie skuteczna długo po zakończeniu treningu. Zumba to po prostu ogromna frajda dla wszystkich, niezależnie od wieku i upodobań muzycznych.

Tańcząc z grupą w rytmie samby, salsy, mamby czy hip-hopu, mamy szansę nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale także wsłuchać się w indywidualny rytm własnego ciała i odkryć drzemiące w nim pokłady energii, o których wcześniej mogliśmy nawet nie mieć pojęcia!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *