ćwiczenia trx

Trening TRX. Przykładowe ćwiczenia

Masz do dyspozycji taśmy TRX, a niekoniecznie wiesz, co mógłbyś przy ich pomocy zrobić? Przedstawiamy zatem zestaw kilku prostych ćwiczeń, przy pomocy których zaczniesz stopniowo rzeźbić swoje ciało. W przeciwieństwie do ćwiczeń na siłowni, tutaj o urazy i kontuzje nie musisz się już tak martwić.

Zacznijmy od tego, że ćwiczenia należy dobierać do własnych predyspozycji – początkowo wykonujemy nie więcej niż kilkanaście ćwiczeń naraz, w zakresie od 10 do 20 powtórzeń, w maksymalnie 3-4 seriach. W przeciwnym razie możemy się przetrenować i szybko zniechęcić. Dopiero kiedy nabierzemy wprawy, zwiększajmy liczbę powtórzeń, dodawajmy bardziej wymagające ćwiczenia, zwiększajmy liczbę serii czy też zmniejszamy czas przerwy pomiędzy nimi. Co zatem ćwiczyć?

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii trx

1. Przysiady na jednej nodze

Zaczepiamy taśmy o dowolny punkt powyżej głowy – ważne tylko, aby był on stabilny. To może być zwykły drążek do podciągania czy też górna krawędź drzwi z zamocowanym elementem do doczepiania pasów. Taśmy regulujemy na największą długość. Łapiemy uchwyty wyprostowanymi rękami, odchylając się lekko do tyłu. Liny muszą pozostać napięte, a ciężar ciała – spoczywać na naszych rękach. Następnie prostujemy się i wysuwamy do przodu lewą nogę, prawą uginając w kolanie i robiąc na niej przysiad. Po skończonej serii zmieniamy nogi.

2. Wiosłowanie

Pozycja jak w poprzednim ćwiczeniu. Pochylamy ciało, aby znalazło się pod kątem 40 stopni względem podłoża. Uginamy ręce w łokciach i podciągamy się tak długo, aż nasza klatka piersiowa znajdzie się pomiędzy uchwytami. Grunt, to trzymać łokcie blisko ciała, a głowę, nogi i tułów – w linii prostej.

3. Wyciskanie

Łapiemy uchwyty wyprostowanymi w łokciach rękami i odchylamy taśmy przed siebie. Opieramy się na pasach i uginamy ręce w łokciach aż do momentu, jak nasza klatka piersiowa znajdzie się pomiędzy uchwytami. Następnie prostujemy ręce i wracamy do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie przypomina trochę pompki, robione na podłodze. Jego celem jest wzmocnienie Twojej klatki piersiowej, ale wykonując je, pamiętaj o napinaniu całego ciała.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Hubert Owerczuk

Hubert Owerczuk

Absolutny fan squasha! W sporcie znajduje przede wszystkim sposób na wypocenie trudów dnia codziennego. Lubi udowadniać sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych a przekraczanie własnych granic i słabości jest dla niego największym motywatorem do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *