tenis dla każdego

Tenis ziemny – aktywność dobra dla wszystkich

Tenis to sport, który popularnością cieszy się bez względu na szerokość geograficzną. Statystyki podają, że na całym świecie gra w niego blisko sto milionów ludzi. Również w Polsce z roku z rok coraz więcej osób decyduje się na poznanie tajników tego eleganckiego sportu,

Co przyczynia się do popularności?

Początek lat dziewięćdziesiątych to czas, kiedy tenis postrzegany był jako sport dla elity. W związku z tym mało kto mógł pozwolić sobie na jego uprawianie. Dzisiaj sprzęt jest coraz tańszy, a i koszty lekcji nie są już takie wysokie. Do tego dochodzi coraz większa liczba kortów oraz kolejne sukcesy polskich zawodników, za którymi stoją przede wszystkim Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii tenis

Dzieci i młodzież

Specjaliści uważają, że w tenisa mogą grać już czterolatki. Pierwsze lekcje przebiegają ze specjalnie dobranym lekkim sprzętem oraz mini siatkami. Sprawia to, że nawet dzieciaki mogą czerpać prawdziwą przyjemność z pobytu na korcie. Trzeba pamiętać, że w tak młodym wieku nauka gry musi odbywać się przede wszystkim przez zabawę. Tenis korzystnie wpłynie na:

  • koordynację ruchową;

  • rozwój intelektualny;

  • kształtowanie układu mięśniowego;

  • rozwój szkieletu.

Do tego dochodzą korzyści w sferze psychicznej: dzieci nawiązują nowe znajomości, uczą się cierpliwości i wytrwałości.

Dorośli

Na lekcje tenisa mogą zapisać się również osoby dorosłe. Podstawową zaletą tego sportu jest fakt, że naukę gry można rozpocząć bez względu na wiek. Jest to doskonały sposób na pozbycie się stresów i zrelaksowanie. Do korzyści fizycznych płynących z uprawiania tego sportu zalicza się:

  • poprawę funkcjonowania układu krążenia – regularna gra w tenisa poprawia kondycję naczyń krwionośnych i zwiększa wydolność mięśnia sercowego;

  • zwiększenie wydolności płuc;

  • ustabilizowanie poziomu cukru we krwi – w tenisa mogą, oczywiście po konsultacji z lekarzem, grać nawet osoby borykające się z cukrzycą;

  • poprawę siły mięśni.

Tenis to nie tylko wysiłek fizycznym, ale również świetna zabawa – nie zwlekaj więc tylko już dzisiaj poszukaj najbliższego kortu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Grzegorz Miąsik

Grzegorz Miąsik

Niedawno odkrył crossfit i uważa, że jest to sport idealny. Odpowiednia mieszanka wysiłku siłowego z treningiem kondycyjnym pozwalająca oczyścić głowę i dodająca energii. Poza tym fan wspinaczki, boulderingu, fotografii i filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *