shutterstock_261184958

Tenis – rozrywka nie tylko dla bogatych

Tenis ziemny stanowi obecnie bardzo popularną dziedzinę sportu indywidualnego. Jest chętnie oglądany przez ogromne rzesze ludzi na całym świecie, a także przyciąga ogromne pieniądze od bogatych sponsorów. Najlepsi tenisiści świata (zarówno mężczyźni, jak i kobiety) zarabiają krocie na licznych kontraktach reklamowych, podpisywanych z różnorodnymi firmami (do sponsorów należą firmy sportowe, koncerny samochodowe, elektroniczne, itp.). Najlepsi i zazwyczaj najbogatsi tenisiści są dzięki temu rozpoznawani nie tylko wśród fanów tenisa, ale także wśród osób zupełnie niezwiązanych z tym sportem.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii tenis

Korty tenisowe są rozsiane po całym świecie, także sprzęt do gry w tenisa jest powszechnie dostępny, dzięki czemu rośnie ilość osób rekreacyjnie uprawiających tą dyscyplinę sportową.

Zasady gry w tenisa

Mecz tenisowy odbywa się na prostokątnych boiskach nazywanych kortami, podzielonych na dwie równe części naprężoną siatką o wysokości 91 cm oraz różniących się rodzajem nawierzchni. Mogą to być zarówno korty trawiaste, ceglane, asfaltowe, jak i betonowe. Poza kortem powinna się również znajdować dodatkowa, stosunkowo duża przestrzeń, pozwalająca zawodnikom gonić piłki uciekające na zewnątrz kortów.

Główną zasadą tej dyscypliny sportu jest przebijanie przy pomocy specjalnej rakiety piłki tenisowej (wielkości średniego jabłka) ponad siatką na pole przeciwnika. Mecz tenisa może być rozgrywany zarówno pojedynczo i jest określany grą singlową, jak i w parach zawodników jednej tej samej płci (debel) lub obu płci (tzw. mikst).

Zalety tenisa ziemnego

Do największych zalet tenisa zalicza się fakt, że stanowi on sport naprawdę dla każdego. Nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące płci, wieku czy warunków fizycznych. Gra w tenisa może stanowić bardzo dobrą formę aktywności fizycznej, pozwalającej utrzymać ciało w dobrej formie, poprawić kondycję oraz refleks. Stanowi także sposób na relaks, pozwala zawodnikom odstresować się oraz odreagować. Jest to również sposób na usprawnienie krążenia krwi, zmniejszenie ryzyka chorób serca i zwiększenie odporności organizmu, a także opóźnienie efektów starzenia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Hubert Owerczuk

Hubert Owerczuk

Absolutny fan squasha! W sporcie znajduje przede wszystkim sposób na wypocenie trudów dnia codziennego. Lubi udowadniać sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych a przekraczanie własnych granic i słabości jest dla niego największym motywatorem do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *