taniec nowoczesny

Taniec nowoczesny – doskonała forma aktywności ruchowej

Taniec nowoczesny przebojem wdarł się do sal tanecznych oraz szkół fitness – energiczny, zapewniający wiele ruchów, stał się prawdziwym przebojem. Nic dziwnego więc, iż na zajęcia zapisuje się coraz więcej osób w różnym wielu – pragną one nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale poznać nowe techniki, stosowane przez najlepszych tancerzy świata.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii taniec nowoczesny

Taniec nowoczesny to doskonała dyscyplina zarówno dla dzieci, jak i osób starszych – ze względu na możliwość dobrania stopnia zaawansowania. Szkoły tańca i kluby fitness oferują zajęcia dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. To, co świadczy o innowacyjności tańca nowoczesnego to szerokie spektrum, z którego czerpie: balet, hip-hop, tańce latynoamerykańskie. Dzięki temu jest to wyjątkowa mieszkanka, która porwie każdego!

Podczas kolejnych zajęć kursanci uczą się podstawowych kroków tanecznych oraz figur – wraz z rosnącym stopniem zaawansowania figury stają się bardziej skomplikowane. Taniec nowoczesny wykorzystuje również elementy gimnastyczne, dlatego pozwala na rozciągnięcie oraz uelastycznienie. Zajęcia prowadzone są do dynamicznej, nowoczesnej muzyki o silnie wybitym rytmie.

Ćwiczenia te są zalecane również w przypadku dzieci i młodzieży z wadami postawy, którym zalecana jest większa ilość ruchu. Treningi staną się również doskonałym miejscem do zdrowej rywalizacji.

Jak przygotować się do pierwszych zajęć z tańca nowoczesnego?

Na zajęcia warto ubrać się w strój, który nie będzie krępował naszych ruchów. Konieczna będzie bawełniana koszulka lub top oraz spodnie. Dobrze też wybrać sportowe buty o gumowej podeszwie, aby nie mieć problemów z przyczepnością do podłoża.

Przed treningiem warto rozgrzać nieco organizm poprzez wykonanie kilkunastu skłonów, podskoków „ósemek” kręconych nadgarstkami, stopami, biodrami. Dzięki temu skutecznie zminimalizujemy ryzyko kontuzji.

Regularne trenowanie tańca nowoczesnego pozwoli na:

  • uelastycznienie i rozciągnięcie stawów
  • wzmocnienie mięśni całego ciała
  • budowanie kondycji organizmu
  • upłynnienie ruchów całego ciała, znacznie lepsza koordynację
  • możliwość rozwoju osobistego.
Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *