bachata taniec

Tańce latynoamerykańskie – bachata

Salsa, rumba – to chyba najpopularniejsze tańce latynoamerykańskie, które znamy z rozlicznych programów tanecznych. Kroki jakie wykonują tancerze są dość skomplikowane, jednak najtrudniejsze jest wyłapanie tego przesłania, nauczenie się ruchów bioder. Trzeba poświęcić wiele lat, żeby dobrze opanować te style taneczne. Wśród nich, dość pojawiła się dość bachata. Oczywiście dotyczy to tylko Polski, bo sama bachata jest znana od wielu lat.

Bachata u źródła

Taniec ten wywodzi się z Dominikany, gdzie został stworzony przez służących mieszkających na wsi. Jak wyczytamy w pozycjach poświeconym temu stylowi, służący na wsi zbierali się i wieczorami śpiewali i tańczyli. Tak tez ukształtowała się muzyka zwana bachata oraz sam styl tańca.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii bachata

Czym się różni od innych?

Na pewno wiele osób zada sobie pytanie, czym bachata różni się od salsy, czy rumby. Te tańce uważane są za bardzo gorące, romantyczne, podczas nich partnerzy stoją bardzo blisko siebie, jednak bachata jest jeszcze bardziej miłosnym tańcem, gdzie partnerzy w ogóle się od siebie nie odrywają, w zasadzie są do siebie przyklejeni. Ruchy wykonywane w tym tańcu nie są strasznie skomplikowane, ale osoby, które chcą dobrze opanować ten taniec muszą sporo ćwiczyć.

Muzyka do bachaty

Ważnym elementem każdego tańca jest muzyka. W przypadku bachaty mamy do czynienia z muzyką o tej samej nazwie, chociaż przez lata ulegała wpływom innych stylów muzyki, wciąż tematyka piosenkę jest taka sama. Muzyka do bachaty to głównie romantyczne historie, nieszczęśliwe uczucia, czy złamane serca, bo jeszcze bardziej potęguje ten klimat napięcia między tancerzami.

Czy warto tańczyć bachatę?

Taniec to nie tylko rozrywka, ale również sport. Podczas wielogodzinnych treningów można się naprawdę zmęczyć. Dlatego tancerze musza mieć naprawdę dobrą kondycję. Opanowanie wszystkich ruchów, wyczucie rytmu odgrywają tutaj bardzo ważną rolę. Każda osoba, która nigdy nie tańczyła lub dopiero zaczyna swoją przygodę z tańcem, a chce rozpocząć treningi bachaty musi przygotować się na spore wyzwanie. Bliski kontakt z partnerem jest dla wielu osób granicą nie do pokonania, co na stracie jest daskwylifikujące, bo to niezwykle sensualny taniec ciał.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *