siłownia

Siłownia – miejsce godne polecenia

Siłownia – jedno z bardziej popularnych miejsc wśród osób ceniących aktywność fizyczną. Można tutaj skutecznie pracować nad określonymi partiami ciała, a tym samym uzyskać idealną sylwetkę o doskonałych proporcjach. Początkujący mają jednak problem ze sprzętem, który na siłowni można znaleźć. Poznajmy najbardziej popularne maszyny, które pomogą w osiągnięciu obranego celu.

Bieżnia

Zalicza się do maszyn umożliwiających trening aerobowy. Jednocześnie jest ona najprostsza w obsłudze spośród wszystkich sprzętów, które znajdziemy na siłowni. Pod nogami przesuwa się nam specjalna taśma, która pozwala chodzić lub biegać – w zależności od tempa, które zdecydujemy się ustawić. Jest to dobry wybór, jeśli naszym celem jest nie tylko spalenie kalorii, ale również wzmocnienie brzucha, pośladków i nóg.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii siłownia

Rowerek stacjonarny

Jego obsługa również nie powinna nastręczać trudności. Ćwiczenie nie obciąża stawów i do złudzenia przypomina jazdę na zwykłym rowerze. Zanim rozpoczniemy przygodę z rowerkiem powinniśmy zadbać o to, aby siodełko miało odpowiednią wysokość. Maszyna ta pozwala spalić zbędne kalorie oraz rozbudować mięśnie pośladków i łydek.

Ławka do brzuszków

Odmian ławek, które pozwalają na ćwiczenie brzuszków jest co najmniej kilka. Wszystkie wykonane są jednak tak, aby możliwe było wykonywanie nie tylko skłonów, ale również skrętów tułowia. Umożliwia to wzmacnianie mięśni brzucha.

Ergometr wioślarski

Sprzęt ten popularnie nazywany jest wioślarzem. W czasie ćwiczeń wykonuje się ruchy do złudzenia przypominające te, które mają miejsce w czasie pływania łodzią. Trening tego rodzaju pozwala oczywiście spalić zbędne kalorie, ale również skutecznie wzmacnia i rozbudowuje mięśnie ramion i pleców. Korzystnie wpływa też na mięśnie nóg.

Motylek

Sprzęt, który powinny pokochać wszystkie kobiety chcące mieć ładny biust. Skutecznie kształtuje również mięśnie pleców, jednocześnie wzmacniając kręgosłup.

Co wybrać?

Wymienione maszyny to jedynie niewielka część tego, co znaleźć można na siłowni. To, na czym zdecydujemy się ćwiczyć, uzależnione powinno być od efektu, który chcemy osiągnąć.

Znajdź siłownie w swojej okolicy na FitPlanner.pl np. w Warszawie siłownie wyszukasz wpisując “siłownia warszawa“.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Grzegorz Miąsik

Grzegorz Miąsik

Niedawno odkrył crossfit i uważa, że jest to sport idealny. Odpowiednia mieszanka wysiłku siłowego z treningiem kondycyjnym pozwalająca oczyścić głowę i dodająca energii. Poza tym fan wspinaczki, boulderingu, fotografii i filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *