postawa ciala a glos pilates

Postawa ciała a głos

Każdy z nas na co dzień korzysta z instrumentu, jakim jest głos. Zazwyczaj jednak nie zwracamy uwagi na to, jaką utrzymujemy postawę ciała w czasie mowy. Dopiero w momencie gdy głos odmawia nam posłuszeństwa, zaczynamy zastanawiać się, jak poradzić sobie z tym problemem.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii pilates

Ważne, aby w ogóle go uniknąć! Jak to zrobić? Wystarczy nauczyć się na swoim instrumencie głosowym „grać”. Na emisję głosu wpływ ma nie tylko prawidłowa praca aparatu mowy – aby poprawnie operować głosem, niezbędna jest umiejętność rozluźnienia poszczególnych partii mięśni i odpowiednia postawa ciała. Wszystkie napięcia w ciele mają bowiem wpływ na jego zaburzone powstawanie.

Podsumowując – prawidłowa postawa ciała i jego rozluźnienie są zatem podstawą do osiągnięcia właściwego oddechu w trakcie operowania głosem. Ponadto umożliwiają one utrzymanie we właściwej pozycji krtani oraz narządów oddechowych i artykulacyjnych – same korzyści!

W pracy nad prawidłową, wydłużoną postawą nieoceniony jest Pilates. W trakcie wykonywania tego treningu bowiem przywiązujemy wagę nie tylko do utrzymania naszego ciała we właściwej pozycji, ale i do oddechu – dbamy o to, by był głęboki i spójny z naszych ruchem.

Dlatego właśnie w czasie wystąpień publicznych, gdy chcemy by nasz głos zabrzmiał dobrze, przypomnijmy sobie „postawę pilatesową”. Wyprostujmy się i rozluźnijmy ramiona, a nasz instrument zabrzmi tak, jak należy!

Zadbaj o siebie i zapisz się na zajęcia z pilatesu!

Medical Pilates Warszawa – zapraszamy! :)

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Marta Domańska

Marta Domańska

Instruktorka pilatesu w klubie Medical Pilates z Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *