Nietypowe wykorzystanie maszyn do ćwiczen na pośladki

Nietypowe wykorzystanie maszyn do ćwiczeń na pośladki

Ćwiczenia na mięśnie pośladkowe i nóg nie muszą być monotonne. Nie od dziś wiadomo, że rozwój ciała, wzrost formy, a także ciągły postęp są uzależnione od nowych wyzwań i bodźców treningowych. Sfery fizyczna i psychiczna będą w pełni zaspokojone, jeśli na treningu zaskoczymy swoje mięśnie.

Ciekawym pomysłem na to może być niekonwencjonalne wykorzystanie maszyny do wyprostów podudzi na maszynie Leg Extension. Przedstawione na poniższym filmiku ćwiczenie doskonale kształtuje pośladki i tylną część uda (mięśnie dwugłowe uda, półścięgniste i półbłoniaste). Na początku ruch wydaje się nienaturalny, jednak po odpowiednim wyczuciu ułożenia stopy, nie powinien sprawiać już żadnych problemów.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii sexy pupa

Najważniejsze aby wypychać ciężar tylko za pomocą uda i pośladków, a nie odcinka lędźwiowego. Zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa i napięcie brzucha są konieczne. Ćwiczenie polega na klęczeniu na kolanach i – podczas wydechu – wypychaniu raz jedną, raz drugą nogą ciężaru w górę. Faza ruchu powinna trwać dwie, trzy sekundy. Pośpiech nie pomaga i potęguje błędy w technice.

Ćwiczenie stanowi doskonałe uzupełnienie treningu nóg i pośladków oraz przynosi oczekiwane efekty. Pierwsze próby jego wykonania powinny być realizowane z umiarkowanym ciężarem, by wyrobić odpowiedni wzorzec ruchowy i technikę. Większy ciężar będzie budował masę mięśniową pośladków, zaokrąglał je, jednocześnie uwypuklając, co jest przecież marzeniem każdej kobiety.

Odpowiednio skonstruowany plan treningowy w połączeniu z dopasowanym żywieniem przyniesie zadowalające efekty.

Ćwiczenia na pośladki:

Polecam

Przemysław Wójcik – Trener Personalny Energy Fitness Klub Mokotów Tylko dla kobiet w Warszawie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Przemysław Wójcik

Przemysław Wójcik

Instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji sporty siłowe. Certyfikowany trener personalny, szkolony pod okiem najlepszych w Polsce – Akopa Szostaka i Roberta Piotrkowicza. Posiada uprawnienia z zakresu treningu funkcjonalnego z użyciem przyborów takich jak: bosu, trx czy kettlebell. Uczestnik szkoleń m.in. IFAA i MAURICZ.COM. Pasjonat ćwiczeń siłowych z elementami treningu funkcjonalnego i zdrowego odżywiania. Wciąż poszerza swoją wiedzę z zakresu fizjologii, anatomii, treningu i odżywiania. Z zawodu magister turystyki i rekreacji. Sport to jego pasja. Obecnie pracuje w klubie Energy Fitness tylko dla kobiet, gdzie prowadzi treningi ze swoimi klientkami, którym pomaga osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *