jak przygotować się do zajęć piloxingu

Jak przygotować się do zajęć piloxingu?

Piloxing cieszy się coraz większą popularnością wśród pań w różnym wieku. Nie powinno to dziwić – ta dyscyplina sportowa pozwala nie tylko na gubienie zbędnych kilogramów, ale też na uelastycznienie całego ciała, wzmocnienie mięśni oraz na wygładzenie sylwetki. Z pewnością jest to również metoda na skuteczna poprawę samopoczucia i doskonałą zabawę przy dźwiękach muzyki! Piloxing łączy w sobie elementy boksu, tańca, baletu oraz pilatesu, dlatego też żadna z pań nie będzie się nudziła – ćwiczenia są angażujące i oryginalne!

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii piloxing

Piloxing nie pozwala na nudę – poprzez łączenie różnorodnych stylów sportowych doskonale spełnia swoją rolę jako metoda interdyscyplinarna. Wiele ćwiczących podkreśla również, iż jest to doskonała zabawa – żywa muzyka, proste, ale i wymagające ćwiczenia. Warto wspomnieć, iż wiele zależy także od doświadczonego instruktora. Musi on nie tylko dopasować tempo ćwiczeń do grupy, ale i zwracać uwagę na uczestników, korygować ich technikę i przede wszystkim: chwalić i zachęcać do jeszcze większego wysiłku!

Jak przygotować się do treningu? Konieczny jest odpowiedni strój.

Piloxing będzie wymagał od pań:

  • wygodnej koszulki, która nie będzie krępowała ruchów i pozwoli na swobodne oddychanie skóry – najlepiej, jeśli koszulka zostanie wybrana spośród materiałów oddychających
  • spodni treningowych – krótkie, 3/4 lub długie – wszystko zależy od wygody. Istotne jest, aby nie krępowały ruchów i nie były zbyt luźne, aby nie przeszkadzać w treningu
  • ręcznika, który podczas intensywnych ćwiczeń może okazać się niezbędny!
  • butelki wody lub napoju izotonicznego do gaszenia pragnienia i uzupełniania składników mineralnych w organizmie
  • wygodnego obuwia – nie jest to jednak zasada, gdyż wiele aktywnych kobiet preferuje ćwiczenie na boso.

Co przed treningiem?

Przed samym treningiem warto poświęcić kilka minut na konkretną rozgrzewkę – dzięki temu skutecznie unikniemy ryzyka kontuzji. Warto wykonać kilkanaście podskoków z podciąganiem kolan jak najwyżej. Konieczne okaże się również rozgrzanie obręczy barkowej, gdyż czeka nas wiele ruchu właśnie z udziałem rąk.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *