taniec hip hop

Czym jest taniec hip hop?

Nowoczesne style tańca są coraz chętniej wybierane nie tylko przez doświadczonych tancerzy, ale również osoby młode które ze względu na zainteresowania czy pasje pragną aktywnie spędzać czas. Taniec hip hop łączy elementy breakdance, tańca nowoczesnego, a nawet baletu! Taniec hip hop odbywa się do rytmicznej muzyki opartej na silnych, głębokich brzmieniach. Popularność tego tańca wynika nie tylko z jego nietuzinkowych ruchów, ale przede wszystkim wielkiej popularności w mediach i programach rozrywkowych.

Do kogo kierowane są zajęcia? Przede wszystkim dla fanów samego gatunku muzycznego, ale i osób poszukujących nowych form tańca. Hip hop z pewnością odznacza się na tle innych stylów i pozwala na poszukiwanie własnej, indywidualnej drogi tańca.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii taniec hip hop

Wiele szkół tańca oferuje również zajęcia tańca hip hop. Grupy dzielone są najczęściej wiekowo, ale również pod kątem stopnia zaawansowania. Podczas samych zajęć kursanci poznają wiele stylów pokrewnych, pozwalających lepiej zrozumieć technikę tego tańca. Podczas nauki niezwykle ważna jest precyzja wykonywanych ruchów oraz koncentracja – na wyższych etapach nauki konkretne figury mogą sprawiać trudności, jednak ich opanowanie stanie się możliwe poprzez konsekwentne ćwiczenia. Podczas zajęć instruktorzy skupiają się na każdym uczestniku, korygując drobne błędy i podpowiadając, jak odnaleźć swój indywidualny styl.

Jak przygotować się do zajęć?

Co będzie niezbędne podczas pierwszych zajęć z tańca hip hop? Z pewnością wygodny strój, który nie będzie krępował ruchów. Ubranie powinno być wykonane z bawełny, ale umożliwiało również swobodną wymianę powietrza. Buty na zajęcia powinny być wygodne – najlepsze okaże się obuwie sportowe. Konieczny będzie również ręcznik oraz butelka z wodą.

Tuż przed zajęciami trener powinien zaproponować również rozgrzewkę, skupiając się na stawach nóg i rąk – pozwoli to a zmniejszenie ryzyka kontuzji.

Taniec hip hop pomoże:

  • w budowaniu elastycznej i wygimnastykowanej sylwetki
  • w lepszej koordynacji ruchów
  • budowaniu atletycznej sylwetki
  • w przełamaniu nieśmiałości.
Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Grzegorz Miąsik

Grzegorz Miąsik

Niedawno odkrył crossfit i uważa, że jest to sport idealny. Odpowiednia mieszanka wysiłku siłowego z treningiem kondycyjnym pozwalająca oczyścić głowę i dodająca energii. Poza tym fan wspinaczki, boulderingu, fotografii i filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *