shutterstock_186719840

Ćwiczenia na pośladki

I Ty możesz mieć pośladki jak Jennifer Lopez!

Kształtna pupa bez szpecącej skórki pomarańczowej w zaledwie miesiąc? Tak, jest to jak najbardziej możliwe i to bez drogich zabiegów medycyny estetycznej. Sekret tkwi w regularności ćwiczeń i odpowiedniej diecie. Oto kilka wskazówek, jak wymodelować kształt każdych pośladków, bo należy wiedzieć, że ta najseksowniejsza część kobiecego ciała wcale nie musi być szczupła. Najważniejsze, aby była jędrna.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii sexy pupa

Proste ćwiczenia na jędrne pośladki

Żadne balsamy ani nawet masaże nie poprawią mięśni pośladków. Dokonać tego może wyłącznie wysiłek fizyczny. Podstawą jest więc mobilizacja, a ćwiczenia nie są trudne. Oto dwa przykładowe zestawy:

  1. Opieramy dłonie o podłogę. Zgiętą, prawą nogę unosimy w bok, starając się, aby znajdowała się w pozycji równoległej do podłogi i tworzyła kąt prosty z linią talii. W takiej pozycji wykonujemy 3 serie po 15 zgięć i prostowanie nogi do pozycji wyjściowej. Po krótkiej przerwie ćwiczenie powtarzamy na lewą nogę.
  2. Wykonujemy przysiad z lewą nogą wysunięta do przodu. Wytrzymujemy chwilę w pozycji, kiedy kolano znajdzie się pod kątem prostym. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy, zmieniając nogi.

Jak utrzymać efekt krągłej pupy?

Niejednokrotnie zdarza się, że nasza mobilizacja do ćwiczeń maleje. Powodem może być brak czasu, zmęczenie, zabieganie. Warto pamiętać, że pośladki kształtować można także podczas siedzenia. Jest to istotne dla kobiet o siedzącym trybie pracy. Wystarczy wyrobić sobie nawyk napinania mięśni pośladków co pewien czas. Wskazane są również choćby krótkie przerwy od trybu siedzącego. Doskonałą i przyjemną formą ćwiczeń jest również jogging bądź jazda na rowerze, które przy okazji pozwalają wyrzeźbić szereg innych mięśni naszego ciała i poprawić samopoczucie. Wiele dla usprawnienia układu krążenia oraz dla mięśni pośladków zrobić mogą zmiany codziennych nawyków. Schody zamiast windy, woda mineralna zamiast gazowanych napojów o dużej zawartości cukrów – w prostocie i regularności najczęściej tkwi tajemnica sukcesu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Hubert Owerczuk

Hubert Owerczuk

Absolutny fan squasha! W sporcie znajduje przede wszystkim sposób na wypocenie trudów dnia codziennego. Lubi udowadniać sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych a przekraczanie własnych granic i słabości jest dla niego największym motywatorem do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *