ćwiczenia na płaski brzuch

Ćwiczenia na brzuch

Chciałabyś mieć płaski brzuch? Kilka systematycznych ćwiczeń na brzuch sprawi, że osiągniesz swój cel. Pamiętaj jednak, że bez odpowiedniej diety ćwiczenia na brzuch nie będą wystarczające. Wyeliminuj przede wszystkim z diety węglowodany proste. Znajdują się one w produktach takich jak: białe pieczywo, makaron, fast foody, słodycze, ryż, chipsy.

Wpływ snu na płaski brzuch

Jeżeli jesteś szczupła, a posiadasz oponkę na brzuchu, przyczyną może być niewystarczające wysypianie się. Zbyt mało snu powoduje odkładanie się tłuszczu w dolnej części brzucha. Spowodowane jest to podwyższonym poziomem kortyzolu – hormonu stresu.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii płaski brzuch

Trening na płaski brzuch

Jak często ćwiczyć ? Ćwiczenia na brzuch rozpocznij w pierwszym tygodniu 2x, w kolejnym zrób 3x, aż od 4 tygodnia będziesz mogła 4x.

Nie rób ćwiczeń na płaski brzuch codziennie! Twoje mięśnie potrzebują się zregenerować.

Wzmocnij mięśnie brzucha

Aby mieć płaski brzuch nie wystarczą ćwiczenia, należy również zadbać o wzmocnienie mięśni brzucha. Jak to zrobić? Jest kilka dyscyplin sportowych, które wpływają na wzmocnienie tych partii mięśni m.in. joga, pilates, czy body balance.

Mięśnie, które odpowiadają za budowę brzucha to mięśnie skośne (zewnętrzny i wewnętrzny) mięsień piramidowy, poprzeczny i prosty brzucha oraz mięsień pleców czworoboczny lędźwiowy. Wszystkie te partie mięśni trzeba wyćwiczyć, aby mieć płaski brzuch.

Przedstawiamy Ci ćwiczenia na płaski brzuch w wykonaniu Małgosi Mączyńskiej oraz zestaw ćwiczeń jogi wzmacniających mięśnie brzucha.

Ćwiczenia fitness na płaski brzuch w 30 dni

Ćwiczenia jogi na płaski brzuch

Twoja check-lista na płaski brzuch:

  • odpowiednia ilość snu,
  • zdrowa dieta (pozbawiona węglowodanów prostych),
  • systematyczne treningi.
Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *