burleska

Burleska – Cenna lekcja kobiecości

Fascynuje Cię taniec, ale nie wiesz, na jaki się zdecydować? Chciałabyś nauczyć się nowych ruchów, podbić tańcem serce swojego partnera, podnieść swoją samoocenę, wyćwiczyć sylwetkę i odreagować po ciężkim dniu? Proponujemy zapisać się na lekcje burleski. Ten taniec, jak mało który, będzie potrafił namieszać Ci w głowie.

Od razu rozwiewamy jednak wątpliwości – ten taniec nie ma nic wspólnego z wulgarnymi choreografiami rodem z męskich klubów. To szkoła subtelności, zmysłowości, kobiecości i uwodzenia. To nauka pracy z własnym ciałem i wydobywania z niego tego, co najlepsze.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii burleska

Jak to jest z tym seksem?

Owszem, historia stoi za tym tańcem taka, a nie inna. Burleska powstała bowiem w XVIII wieku jako parodystyczna odpowiedź na bardziej poważne gatunki, w tym także na dzieła operowe i operetkowe. Jej plebejski rodowodów miał wówczas przełożenie na mocno erotyczną oprawę, zaś oliwy do ognia dolewały skąpe stroje tancerek, niejednokrotnie posuwających się także do striptizu. Czasy się jednak zmieniły, a współczesne lekcje tego tańca dalekie są od epatowania wulgarnym seksem.

Burleska stawia bowiem na cielesność, ale umiejętnie wyważoną. Erotyzm przeplata się tutaj z elegancją, a figury i choreografie mają na celu nauczyć tancerki, jak eksponować swoją kobiecość, zwiększać świadomość własnego ciała, jak się poruszać i zwracać na siebie uwagę. Tym samym to nie tylko znakomite zajęcia fizyczne, ale i psychiczne – burleska jak mało który taniec pozwala bowiem zwalczać w sobie nieśmiałość, uczy bezpośredniości, pewności siebie i zmysłowości.

Zafunduj sobie odrobinę luzu

Tutejsza muzyka sprawia z kolei, że tancerki przenoszą się na chwilę do świata Broadwayu i zjawiskowych musicali. Uczą się gracji, wdzięku, poruszania – zarówno na bosych stopach, jak i na obcasach. Ćwiczą postawę, kształtują sylwetkę i – przede wszystkim – mają zapewnione odprężenie po całym dniu, kiedy to stres i frustracje szybko wypierane są przez kolejne rytmy. Nic zatem dziwnego, że burleska przeżywa obecnie swój renesans – to jeden z najbardziej widowiskowych tańców, tak mocno eksponujących kobiecość.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *