aktywni seniorzy

Aktywni seniorzy. Coraz częściej spotkasz ich w klubach fitness

Już od kilku dobrych lat kluby fitness coraz chętniej otwierają się także na starszych klientów, pomagając im zachować sprawność jeszcze przez długi czas. U nas przeczytasz, dlaczego warto zapisać się na zajęcia i poznasz największe korzyści, jakie z nich płyną.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aktywny senior

Minęły już czasy, kiedy emerytura kojarzyła się z nudą i odpoczynkiem. Dzisiaj także seniorzy mogą spędzać czas aktywnie – z myślą o nich opracowane zostały nawet specjalne programy treningowe, dostosowane do wieku, możliwości oraz potencjalnych schorzeń. To połączenie gimnastyki z ćwiczeniami siłowymi ma zapewnić im doskonałą kondycję i formę, jakich pozazdrościłby im niejeden małolat.

Ciało w ciągłym ruchu

Zacząć należy od tego, że w żaden sposób nie obciążają one kręgosłupa i nie są szkodliwe dla zdrowia – przeciwnie, tutejsze programy układane są z najwyższą starannością i – jeśli lekarz nie zgłosi wyraźnych przeciwwskazań – uczestniczyć może w nich każdy. Ich największą zaletą jest dobra rozrywka i utrzymywanie ciała w ruchu – dzięki zachowaniu ruchowości stawów zmniejsza się ryzyko urazów, ścięgna, wiązadła, chrząstki i kości wzmacniają się, a seniorzy zapewniają sobie skuteczną ochronę przez osteoporozą, artrozą, a także typowymi w tym wieku bólami kręgosłupa.

Kolejnym atutem jest fakt, że tak pomyślana gimnastyka zapewnia siłę mięśniom, co z kolei ułatwia codzienne funkcjonowanie oraz wykonywanie nawet bardziej wymagających czynności. Do tego poprawia sprawność układu krążenia, reguluje ciśnienie oraz krzepliwość krwi, zmniejsza tętno spoczynkowe, a tym samym pomaga chronić nas przed miażdżycą oraz chorobą wieńcową.

Ochrona przed chorobami i otyłością

Zajęcia dla seniorów mają przy tym pozytywny wpływ na układ oddechowy oraz procesy przemiany materii, a do tego pomagają w utrzymaniu zadbanej sylwetki i odpowiedniej masy ciała. Dzięki regulowaniu metabolizmu oraz poziomu glukozy i insuliny zapobiegają z kolei rozwojowi cukrzycy, a u mężczyzn dodatkowo zwiększają wydzielanie testosteronu, którego poziom spada przecież z wiekiem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *