aerobik dla dzieci

Aerobik dla dzieci. Aby od małego wdrażać dobre nawyki

Sami najlepiej wiemy, jak trudno z czasem nauczyć się czegoś nowego. To, co jeszcze kilka lat temu nie stanowiło najmniejszego problemu, dziś wymaga od nas niemałego wysiłku. Dlatego zamiłowanie do sportu należy zaszczepiać dzieciom już od najmłodszych lat. Zaś jeśli nudzi je standardowy, realizowany w szkołach WF, zapiszmy je na… aerobik.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aerobik dla dzieci

Aerobik od dawna już przestał być domeną wyłącznie dbających o siebie, młodych kobiet. Obecnie na zajęcia uczęszczają również mężczyźni, a także seniorzy obydwu płci. Kluby fitness zdecydowały się pójść jednak o krok dalej i opracowały specjalne programy treningowe, dedykowane dzieciom. Ich podstawowym zadaniem jest ćwiczyć ich sprawność i koordynację ruchową, a także oswoić je ze sportem i zapewnić im rozrywkę na jak najlepszym poziomie.

Jak wyglądają zajęcia?

Aerobik dla dzieci to połączenie ćwiczeń sportowych z grami, zabawami i układami tanecznymi. Razem składają się one na przyjemny i lekki trening o właściwościach wzmacniających i rozciągających. Podobnie jak każdy rodzaj aktywności fizycznej, aerobik pomaga dzieciom zadbać o kondycję oraz prawidłową masę ciała, pozytywnie wpływa na ich mięśnie i stawy, wyrabia nawyk utrzymywania odpowiedniej postawy i zapobiega powstawaniu płaskostopia. Dzięki temu, że dzieci uczą się układów choreograficznych, ćwiczą także pamięć i zdolność koncentracji, a także wyrabiają w sobie świadomość własnego ciała. Ćwiczenia z przyborami, takimi jak skakanki, piłki czy gumy uczą je z kolei kreatywności i autentycznej frajdy, płynącej z aktywności.

Muzyka wyciszy i rozweseli

Z kolei fakt, że zajęcia odbywają się przy wtórze muzyki sprawia, że jest to także doskonała forma relaksu i zabawy, kojąco wpływająca na psychikę dzieci. Mogą one bowiem wyładować tutaj emocje, a do tego poznać rówieśników, z którymi obcowanie nauczy ich zasad współpracy i współzawodnictwa. Co więcej, muzyka ta uczy je wrażliwości na dźwięki oraz poczucia rytmu, zaś już sam fakt uczestnictwa w zajęciach – nawyku aktywności ruchowej oraz dbania o swój umysł i ciało już od najmłodszych lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *