Ćwiczenia na szczupłą talię

5 skutecznych trików na smukłą talię

Wąska talia to Twoje marzenie ? Jakie są najlepsze ćwiczenia na smukłą talię ? Poznaj pięć trików, które wysmuklą Twoją talię i to w bardzo krótkim czasie.

  • Hula hop

Kręcenie hula hop wokół talii to najskuteczniejsze ćwiczenie na szczupłą talię. Możesz ćwiczyć na świeżym powietrzu lub w zaciszu domowym oglądając telewizję. Wybierz swój ulubiony film i do dzieła !

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii płaski brzuch

Ćwiczenia z hula hop na smukłą talię

  • Prawidłowa postawa ciała

Zachowując prawidłową postawę ćwiczysz mięśnie brzucha. Pamiętaj aby wciągnąć brzuch, wyprostuj plecy, ściągnij łopatki i rozluźnij biodra. Nie tylko wzmocnisz mięśnie, ale będziesz wydawała się szczuplejsza i wyższa.

  • Prawidłowe brzuszki

Nieprawidłowo wykonane brzuszki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Aby brzuch stał się jędrniejszy i mięśnie elastyczniejsze, należałoby wykonać minimum kilkadziesiąt serii brzuszków. Jeśli klasyczne brzuszki sprawiają Ci problem, wybierz skręty boczne.

Ćwiczenia na szczupłą talię

  • Skręty boczne

Jak już wspomniano skręty boczne są świetną alternatywą dla klasycznych brzuszków. Wykonasz je bez problemu, a na efekty nie trzeba długo czekać. Energicznie wykonywanie skręty boczne modelują talię. Przykładowym ćwiczeniem na talię są skręty tułowia. Usiądź wygodnie w pozycji wyprostowanej na krześle bez podparcia lub piłce gimnastycznej (jak na filmie). Ręce ugnij w łokciach, a w dłonie należy złapać kij.

Należy umieścić go za plecami zachowując linię ramion. Następnie trzeba energicznie skręcać całym tułowiem naprzemiennie w obie strony. To proste ćwiczenie pozwala aktywować mięśnie odpowiadające za trzymanie talii.

Ćwiczenia na szczupłą talię – skręty tułowia

  • Tańce latynoamerykańskie

Taniec latynoamerykański wymaga intensywnych ruchów biodrami, dlatego jest taki skuteczny przy zrzucaniu nie tylko zbędnych kilogramów, ale i wyszczupleniu talii. Co więcej poprawisz gibkość i elastyczność ciała.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *